Licensed to Cosmic Track Club          HY-TEK's Meet Manager 9/15/2009 01:43 PM
                           Youth Meet #3 - 9/13/2009                           
                                 SAC Youth XC                                  
                                Holmdel Park,NJ                                
                                    Results                                    
 
1600 Yard Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 7-8
  1 Hayes, Jaziah              7 Heat                   7:55.00  
  2 McCoy, DeShanae            8 Heat                   8:20.00  
  3 Satzke, Claudia            8 Unattached             8:23.00  
  4 Yangua, Yessika            7 Benfica                9:00.00  
  5 Young, Marlena             8 Heat                   9:52.00  
  6 Nelson, Victoria           8 Crimson Knights        9:57.00  
 
3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 9-10
  1 Piccinic, Shelby           9 Crimson Knights       14:10.00  
  2 Tavares, Liliana          10 Benfica               16:08.00  
 
3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 11-12
  1 Gasser, Brittany          11 Elite Runers          13:00.00  
  2 Satzke, Fini              12 Unattached            13:05.00  
  3 Molloy, Hannah            11 Penn                  13:31.00  
  4 Wang, Karen               12 Holmdel Track Cl      14:17.00  
  5 Shibata, Emily            11 Elite Runers          14:28.00  
  6 Lourenco, Kelsey          11 Benfica               15:39.00  
  7 Picard, Maddy             12 Crimson Knights       15:40.00  
  8 Marques, Mariana          11 Benfica               16:14.00  
  9 Von Essen, Alexa          12 Holmdel Track Cl      24:07.00  
 10 Shelton, Patricia         12 Holmdel Track Cl      26:51.00  
 
4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 13-14
  1 Alvarado, Brigid          14 Crimson Knights       19:58.00  
  2 Conlan, Lindesy           13 Holmdel Track Cl      22:17.00  
  3 Spann, Monique            12 Heat                  23:33.00  
  4 Brown, Dine'              13 Crimson Knights       23:42.00  
  5 Theodore, Marie           14 Heat                  25:38.00  
  6 Dubois, Jasmine           13 Crimson Knights       32:21.00  
 
5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 15-16
  1 Ferreira, Ana             18 Benfica               23:53.00  
 
1600 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 7-8
  1 Bakos, Charles             7 Elite Runers           6:49.00  
  2 Gibardi, Joey              7 Elite Runers           7:44.00  
  3 Kraft, Evan                7 Crimson Knights        8:21.00  
  4 Dorobis, Brian             8 Fair Haven Track       9:14.00  
  5 Molloy, Michael            8 Penn                  10:04.00  
  6 Cowley, Matthew            8 Crimson Knights       15:59.00  
 
3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9-10
  1 Moses, II, Chuckie        10 Heat                  13:05.00  
  2 Payne, Steven              9 Elite Runers          13:06.00  
  3 Lundberg, Nicholas         8 Crimson Knights       13:15.00  
  4 Mahon, Nicholas            9 Unattached            14:05.00  
  5 Schwear, Brendan          10 Crimson Knights       14:12.00  
  6 Costello, Matthew          9 Crimson Knights       15:25.00  
  7 Walkes, Noel               9 Elite Runers          16:22.00  
 
3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 11-12
  1 Hall, Jeremy              11 Holmdel Track Cl      12:20.00  
  2 Lunderg, Steven            4 Unattached            12:43.00  
  3 Singh, Ajay               12 Elite Runers          13:04.00  
  4 Cowley, Joseph            12 Crimson Knights       13:11.00  
  5 Gray, Keith               11 Elite Runers          14:20.00  
  6 Rich, Andrew              12 Crimson Knights       14:36.00  
  7 Sergeant, Marcus          11 Heat                  14:45.00  
  8 Ng, Eric                  12 Crimson Knights       14:49.00  
  9 Montapesto, Andrew        11 Crimson Knights       15:17.00  
 10 Nussbaum, Kyle            11 Crimson Knights       16:04.00  
 11 Brown, Nate               11 Elite Runers          16:37.00  
 12 Costello, Thomas          11 Crimson Knights       16:54.00  
 
4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 13-14
  1 Moenga, Abner             13 Elite Runers          18:58.00  
  2 Rivera, Ricardo           14 Heat                  19:30.00  
  3 Fernandes, Christopher    14 Crimson Knights       19:33.00  
  4 Buros, Jon                13 Elite Runers          20:23.00  
  5 Martins, Joshua           12 Benfica               20:25.00  
  6 Crowley, Jack             13 Holmdel Track Cl      20:49.00  
  7 Portman, Oliver           14 Holmdel Track Cl      22:18.00  
  8 Morgan, Raymond           13 Holmdel Track Cl      22:26.00  
  9 Lauzon, Glenn             14 Holmdel Track Cl      28:12.00  
 
5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 15-16
  1 Martins, Michael          15 Benfica               19:26.00  
  2 Walkes, Nathan            16 Elite Runers          20:31.00  
  3 Alston, Divine            13 Heat                  20:48.00