Shore AC All Comers - 7/20/2010 
                                Meet #2                
                          Ocean Twp HS, Ocean, NJ                          

                         

                      9U Boys 100 Meter Dash Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Riz'zeer Jones               Riz'zeer Jones                17.38     5
  2 Frankie Brusco               Frankie Brusco                25.63     3
  3 Donovan Steverson            Donovan Steverson             33.21     2

                      9U Girls 100 Meter Dash Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Micah Wright                 MIcah Wright                  17.34     5
  2 DeMya Campbell               DeMya Campbell                18.34     3
  3 Regine Campbell              Regine Campbell               19.06     2
  4 Julia Brusco                 Julia Brusco                  19.29     1
  5 Angeleeza Anderson           Angeleeza Anderson            21.71      
  6 Jasmine King                 Jasmine King                  21.82      
  7 Kampbell Torchia             Kampbell Torchia              22.41      
  8 Kassidy Torchia              Kassidy Torchia               25.39      

                     12-14 Boys 100 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 William Nicholson            William Nicholson             12.07     5
  2 Noah Steverson               Noah Steverson                12.22     3
  3 Roger Louisaire              Roger Louisaire               12.71     2
  4 Jacob Agbozo                 Jacob Agbozo                  13.49     1
  5 Karon Rigby                  Karon Rigby                   13.93      
  6 Joshua Agbozo                Joshua Agbozo                 14.56      

                    12-14 Girls 100 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Khali Brewer                 Khali Brewer                  14.55     5
  2 Arianna Reed                 Arianna Reed                  14.66     3
  3 Calera Cummings              Calera Cummings               14.69     2
  4 Nicole Anderson              Nicole Anderson               15.30     1
  5 Brianne Wilson               Brianne Wilson                15.39      
  6 Andrea Anderson              Andrea Anderson               19.23      

                     15-18 Boys 100 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Brian Ramcheran              Brian Ramcheran               11.11     5
  2 Tosin Kazeem                 Tosin Kazeem                  11.40     3
  3 Neil Thakker                 Neil Thakker                  11.45     2
  4 Kevin Li                     Kevin Li                      11.66     1
  5 Kevin Mahon                  Kevin Mahon                   11.98      
  6 Brian Tu                     Brian Tu                      12.17      
  7 Zach Errichetti              Zach Errichetti               12.65      
  8 Kevin Downey                 Kevin Downey                  12.66      
  9 Alex Fagan                   Alex Fagan                    12.84      
 10 Ryan Davidson                Ryan Davidson                 13.38      

                    15-18 Girls 100 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Ayanna James                 Ayanna James                  12.61     5
  2 Ariana Wilson                Ariana Wilson                 13.04     3
  3 Felicia Smith                Felicia Smith                 13.26     2

                      Open Men 100 Meter Dash Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Ceyhin Ebom                  Ceyhin Ebom                   10.98     5
  2 Matthew Bernardo             Matthew Bernardo              11.06     3
  3 Rahul Venkat                 Rahul Venkat                  11.99     2
  4 Will Alston                  Will Alston                   12.21     1

                    10-11 Girls 100 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Shania Brown                 Shania Brown                  13.82     5
  2 Leah Stevanus                Leah Stevanus                 15.29     3
  3 Chelsea Baker                Chelsea Baker                 16.39     2
  4 Desiree Allen                Desiree Allen                 16.48     1
  5 Destiny McGhee               Destiny McGhee                18.66      

                     10-11 Boys 400 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jaden Mack                   Jaden Mack                  1:15.56     5

                    10-11 Girls 400 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Shania Brown                 Shania Brown                1:09.06     5
  2 Chelsea Baker                Chelsea Baker               1:24.15     3
  3 Leah Stevanus                Leah Stevanus               1:25.88     2
  4 Desiree Allen                Desiree Allen               1:34.36     1
  5 Destiny McGhee               Destiny McGhee              1:37.21      

                      9U Boys 400 Meter Dash Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Louden Jobes                 Louden Jobes                2:11.68     5
  2 Jake Jobes                   Jake Jobes                  2:15.68     3

                      9U Girls 400 Meter Dash Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 DeMya Campbell               DeMya Campbell              1:39.92     5
  2 Regine Campbell              Regine Campbell             1:40.23     3
  3 Kase Torchia                 Kase Torchia                1:42.45     2
  4 Julia Brusco                 Julia Brusco                1:46.42     1
  5 Kampbell Torchia             Kampbell Torchia            1:59.79      

                     12-14 Boys 400 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 William Nicholson            William Nicholson           1:02.02     5
  2 Karon Rigby                  Karon Rigby                 1:02.50     3
  3 Noah Steverson               Noah Steverson              1:09.48     2

                    12-14 Girls 400 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Arianna Reed                 Arianna Reed                1:02.57     5
  2 Brianne Wilson               Brianne Wilson              1:16.83     3
  3 Nicole Anderson              Nicole Anderson             1:57.29     2

                     15-18 Boys 400 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Kevin Mahon                  Kevin Mahon                   54.09     5
  2 Devin Jones                  Devin Jones                   56.72     3
  3 Alex Fagan                   Alex Fagan                    58.55     2
  4 Ryan Davidson                Ryan Davidson               1:04.27     1

                    15-18 Girls 400 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Brietta Wilson               Brietta Wilson              1:00.78     5
  2 Felicia Smith                Felicia Smith               1:11.82     3

                      Open Men 400 Meter Dash Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Tyquan Brown                 Tyquan Brown                  50.00     5

                 Masters 40-49 Men 400 Meter Dash Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Philip Luccarelli            Philip Luccarelli             57.62     5
  2 Matthew Wallack              Matthew Wallack               58.20     3

                 Masters 50-59 Men 400 Meter Dash Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Ed Terranova                 Ed Terranova                1:13.02     5

                      10-11 Boys One Mile Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jaden Mack                   Jaden Mack                  6:25.27     5
  2 Sam N                        N Sam                       6:52.01     3

                     10-11 Girls One Mile Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Brianne Wilson               Brianne Wilson              6:22.09     5
  2 Chelsea Baker                Chelsea Baker               7:48.19     3
  3 Desiree Allen                Desiree Allen               7:59.22     2

                       9U Girls One Mile Run Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Kase Torchia                 Kase Torchia                8:18.39     5

                     12-14 Girls One Mile Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Miranda N                    N Miranda                   8:00.60     5

                      15-18 Boys One Mile Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jordan Boothe                Jordan Boothe               4:52.89     5
  2 Rajat Rajpal                 Rajat Rajpal                5:23.40     3

                  Masters 40-49 Men One Mile Run Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Brian Lundberg               Brian Lundberg              5:16.90     5

                  Masters 50-59 Men One Mile Run Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Merrell N                    N Merrell                   6:18.25     5
  2 James Brubaker               James Brubaker              6:36.32     3

                     15-18 Girls One Mile Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Tamara Gillard               Tamara Gillard              6:55.71     5

                 Masters 50-59 Women One Mile Run Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Maureen Laverty              Maureen Laverty             7:24.51     5

                         9U Boys Long Jump Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Donovan Steverson            Donovan Steverson               4-3     5

                        9U Girls Long Jump Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Kase Torchia                 Kase Torchia                    8-1     5
  2 DeMya Campbell               DeMya Campbell                  7-3     3
  3 Regine Campbell              Regine Campbell                 6-4     2
  4 Kassidy Torchia              Kassidy Torchia                 5-8     1
  5 Julia Brusco                 Julia Brusco                    5-3      
  6 Kampbell Torchia             Kampbell Torchia                4-1      

                       10-11 Girls Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Desiree Allen                Desiree Allen                  10-7     5

                       12-14 Boys Long Jump Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Roger Louisaire              Roger Louisaire              16-9.5     5
  2 Joshua Agbozo                Joshua Agbozo                  12-6     3
  3 Jacob Agbozo                 Jacob Agbozo                   12-5     2
  4 Noah Steverson               Noah Steverson                 10-4     1

                       12-14 Girls Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Arianna Reed                 Arianna Reed                   11-2     5
  2 Khali Brewer                 Khali Brewer                   10-7     3

                       15-18 Boys Long Jump Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Dylan Spadaccini             Dylan Spadaccini               18-8     5
  2 Mike Sefach                  Mike Sefach                  12-3.5     3

                       15-18 Girls Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Jhane' King                  Jhane' King                    14-4     5
  2 Savanah Gillard              Savanah Gillard              14-2.5     3
  3 Tamara Gillard               Tamara Gillard                 12-1     2

                        Open Men Long Jump Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Will Alston                  Will Alston                    16-5     5

                      15-18 Boys Discus Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Brett Rogers                 Brett Rogers                  108-7     5
  2 Mark Safurik                 Mark Safurik                   89-6     3
  3 Liam Wall                    Liam Wall                      83-5     2

                     15-18 Girls Discus Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Corinne Kominkiewicz         Corinne Kominkiewicz          120-0     5
  2 Karissa Trotter              Karissa Trotter                91-2     3
  3 Laura Catanzaro              LauraCatanzaro                 84-8     2
  4 Rachel Norcross              Rachel Norcross                58-7     1

                       Open Men Discus Throw Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Willie Black IV              Willie Black IV                50-8     5

                         9U Girls Shot Put Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Kase Torchia                 Kase Torchia                    7-8     5

                       10-11 Girls Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Arianna Joyner               Arianna Joyner               17-2.5     5

                       12-14 Girls Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Jada Taylor                  Jada Taylor                   30-11     5
  2 Quianna Joyner               Quianna Joyner                 25-8     3

                        15-18 Boys Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Mark Safurik                 Mark Safurik                   41-6     5
  2 Ryan Critti                  Ryan Critti                    38-7     3
  3 Brett Rogers                 Brett Rogers                  36-10     2
  4 Liam Wall                    Liam Wall                      32-2     1

                       15-18 Girls Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Corinne Kominkiewicz         Corinne Kominkiewicz           34-7     5
  2 Laura Catanzaro              LauraCatanzaro                 30-7     3
  3 Karissa Trotter              Karissa Trotter                25-0     2
  4 Jhane' King                  Jhane' King                    25-0     1
  5 Rachel Norcross              Rachel Norcross                20-3      

                         Open Men Shot Put Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Willie Black IV              Willie Black IV                22-4     5

                      9U Girls Javelin Throw Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Kase Torchia                 Kase Torchia                   30-0     5

                     15-18 Boys Javelin Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Dan Pepitone                 Dan Pepitone                  166-1     5
  2 Mike Sefach                  Mike Sefach                  150-10     3
  3 Dylan Spadaccini             Dylan Spadaccini              124-4     2
  4 Mark Safurik                 Mark Safurik                   87-6     1
  5 Liam Wall                    Liam Wall                     85-10      

                     15-18 Girls Javelin Throw Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Chelsea Hoffnagle            Chelsea Hoffnagle              86-0     5
  2 Laura Catanzaro              LauraCatanzaro                 75-4     3

                      Open Men Javelin Throw Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Willie Black IV              Willie Black IV                80-0     5