Shore AC All Comers - 7/27/2010 
                                Meet #3                
                          Ocean Twp HS, Ocean, NJ                          

                         

                      9U Boys 200 Meter Dash Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Louden Jobes                 Louden Jobes                  55.71     5
  2 Frankie Brusco               Frankie Brusco              1:01.80     3
  3 Jake Jobes                   Jake Jobes                  1:02.72     2

                      9U Girls 200 Meter Dash Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Teyonce Wilson               Teyonce Wilson                33.58     5
  2 Mararene Smith               Mararene Smith                35.39     3
  3 DeMya Campbell               DeMya Campbell                40.42     2
  4 Regine Campbell              Regine Campbell               41.80     1
  5 Kase Torchia                 Kase Torchia                  42.11      
  6 Julia Brusco                 Julia Brusco                  44.84      
  7 Jasmine King                 Jasmine King                  48.09      
  8 Angeleeza Anderson           Angeleeza Anderson            50.07      
  9 Kampbell Torchia             Kampbell Torchia              52.96      
 10 Kassidy Torchia              Kassidy Torchia               59.18      

                     10-11 Boys 200 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Gavin Hardy                  Gavin Hardy                   35.68     5

                    10-11 Girls 200 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Destiny McGhee               Destiny McGhee                29.27     5
  2 Chelsea Baker                Chelsea Baker                 36.19     3
  3 Desiree Allen                Desiree Allen                 36.39     2
  4 Shania Brown                 Shania Brown                  39.37     1

                     12-14 Boys 200 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 William Nicholson            William Nicholson             25.42     5
  2 Karon Rigby                  Karon Rigby                   29.35     3
  3 Joshua Agbozo                Joshua Agbozo                 30.98     2
  4 Anthony Sciametta            Anthony Sciametta             32.97     1
  5 Noah Steverson               Noah Steverson                34.16      

                    12-14 Girls 200 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Arianna Reed                 Arianna Reed                  31.70     5
  2 Khali Brewer                 Khali Brewer                  32.35     3
  3 Calera Cummings              Calera Cummings               32.61     2
  4 Imani McGhee                 Imani McGhee                  37.26     1
  5 Nicole Anderson              Nicole Anderson               44.76      

                     15-18 Boys 200 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Neil Thakker                 Neil Thakker                  23.71     5
  2 Devin Jones                  Devin Jones                   24.33     3
  3 Jordan Boothe                Jordan Boothe                 24.77     2
  4 Theo Chan                    Theo Chan                     25.04     1
  5 Samuel Seldor                Samuel Seldor                 25.26      
  6 Alex Yip                     Alex Yip                      25.33      
  7 Kevin Jones                  Kevin Jones                   26.10      
  8 Kevin Downey                 Kevin Downey                  26.25      
  9 Roger Louisaire              Roger Louisaire               26.43      
 10 David Birchett               David Birchett                26.76      
 11 James Hocking                James Hocking                 30.79      

                    15-18 Girls 200 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Ayanna James                 Ayanna James                  26.16     5

                      Open Men 200 Meter Dash Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Tyquan Brown                 Tyquan Brown                  22.50     5
  2 Matthew Bernardo             Matthew Bernardo              23.93     3
  3 Rahul Venkat                 Rahul Venkat                  24.97     2
  4 Will Alston                  Will Alston                   26.76     1

                 Masters 40-49 Men 200 Meter Dash Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Ross O'Neill                 Ross O'Neill                  25.48     5

                 Masters 50-59 Men 200 Meter Dash Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Archie Glaspy                Archie Glaspy                 26.10     5
  2 Ivan Cohen                   Ivan Cohen                    32.39     3
  3 Denis Etzel                  Denis Etzel                   32.89     2

                      9U Girls 1500 Meter Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Regine Campbell              Regine Campbell             7:39.14     5
  2 DeMya Campbell               DeMya Campbell              8:29.33     3

                     10-11 Boys 1500 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jaden Mack                   Jaden Mack                  6:11.78     5

                    10-11 Girls 1500 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Brianne Wilson               Brianne Wilson              5:59.22     5
  2 Chelsea Baker                Chelsea Baker               6:52.52     3
  3 Desiree Allen                Desiree Allen               8:28.89     2

                     12-14 Boys 1500 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Anthony Sciametta            Anthony Sciametta           6:01.82     5

                    12-14 Girls 1500 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Eli Rallo                    Eli Rallo                   7:06.91     5
  2 Hannah Anderson              Hannah Anderson             7:06.91     3
  3 Fini Satzke                  Fini Satzke                 7:39.14     2
  4 Andrea Anderson              Andrea Anderson             8:41.56     1

                     15-18 Boys 1500 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jordan Boothe                Jordan Boothe               4:33.93     5

                      Open Men 1500 Meter Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Pedro Gonzalez               Pedro Gonzalez              4:54.88     5
SCR Bob Peters                   Bob Peters                       NT      

                   Women Open Men 1500 Meter Run Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Inez Crismali                Inez Crismali               5:43.02     5
  2 Lorianne Megill              Lorianne Megill             6:09.15     3

                 Masters 40-49 Men 1500 Meter Run Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Bob Peters                   Bob Peters                  5:03.55     5

                Masters 40-49 Women 1500 Meter Run Finals                 
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Maria Paul                   Maria Paul                  7:35.12     5

                 Masters 50-59 Men 1500 Meter Run Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jim Brubaker                 Jim Brubaker                5:56.27     5
  2 Denis Etzel                  Denis Etzel                 6:32.53     3
  3 Carl                         Carl                        7:03.12     2
  4 Arthur Frank                 Arthur Frank                7:10.12     1

                      9U Girls 600 Meter Run Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Teyonce Wilson               Teyonce Wilson              2:19.28     5
  2 Regine Campbell              Regine Campbell             2:38.14     3
  3 Kase Torchia                 Kase Torchia                2:45.32     2
  4 Julia Brusco                 Julia Brusco                2:52.60     1
  5 DeMya Campbell               DeMya Campbell              3:04.31      
  6 Jasmine King                 Jasmine King                3:06.35      
  7 Kampbell Torchia             Kampbell Torchia            3:19.77      
  8 Angeleeza Anderson           Angeleeza Anderson          3:21.42      

                     10-11 Boys 600 Meter Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jaden Mack                   Jaden Mack                  2:04.33     5
  2 Gavin Hardy                  Gavin Hardy                 2:43.67     3

                     10-11 Girls 600 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Leah Stevanus                Leah Stevanus               2:24.03     5
  2 Chelsea Baker                Chelsea Baker               2:26.49     3
  3 Desiree Allen                Desiree Allen               2:43.40     2

                     12-14 Boys 600 Meter Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 William Nicholson            William Nicholson           1:49.61     5
  2 Karon Rigby                  Karon Rigby                 2:06.06     3

                     12-14 Girls 600 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Calera Cummings              Calera Cummings             2:44.98     5
  2 Imani McGhee                 Imani McGhee                2:45.02     3
  3 Nicole Anderson              Nicole Anderson             2:48.12     2

                     15-18 Boys 600 Meter Run Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Kevin Mahon                  Kevin Mahon                 1:30.26     5
  2 Kevin Downey                 Kevin Downey                1:39.69     3
  3 Alex Fagan                   Alex Fagan                  1:41.20     2
  4 Kevin Li                     Kevin Li                    1:41.96     1
  5 Brian Tu                     Brian Tu                    1:43.56      
  6 Jordan Boothe                Jordan Boothe               1:43.97      
  7 Zach Errichetti              Zach Errichetti             1:47.13      
  8 Ryan Davidson                Ryan Davidson               1:53.64      

                  Masters 40-49 Men 600 Meter Run Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Bob Peters                   Bob Peters                  1:42.33     5

                   9U Girls 800 Meter Race Walk Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Teyonce Wilson               Teyonce Wilson              6:24.92     5

                  10-11 Girls 800 Meter Race Walk Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Brianne Wilson               Brianne Wilson              5:26.68     5
  2 Desiree Allen                Desiree Allen               5:40.93     3
  3 Shania Brown                 Shania Brown                7:07.59     2

                  15-18 Boys 800 Meter Race Walk Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Alex Fagan                   Alex Fagan                  5:27.15     5
  2 Kevin Downey                 Kevin Downey                5:29.84     3

                  15-18 Girls 800 Meter Race Walk Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Karissa Trotter              Karissa Trotter             5:41.61     5
  2 Rachel Norcross              Rachel Norcross             5:59.83     3

                        9U Girls Long Jump Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 DeMya Campbell               DeMya Campbell                  8-5     5
  2 Kase Torchia                 Kase Torchia                   7-10     3
  3 Regine Campbell              Regine Campbell                 7-5     2
  4 Julia Brusco                 Julia Brusco                   6-10     1
  5 Kampbell Torchia             Kampbell Torchia               5-11      
  6 Kassidy Torchia              Kassidy Torchia                 5-6      
SCR Mararene Smith               Mararene Smith                   ND      

                       10-11 Girls Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Desiree Allen                Desiree Allen                   8-6     5

                       10-11 Boys Long Jump Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Cameron Reed                 Cameron Reed                 9-4.25     5

                       12-14 Boys Long Jump Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Jacob Agbozo                 Jacob Agbozo                   12-0     5
  2 Joshua Agbozo                Joshua Agbozo                  11-4     3
  3 Noah Steverson               Noah Steverson                 9-10     2
SCR Roger Louisaire              Roger Louisaire                  ND      

                       12-14 Girls Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Arianna Reed                 Arianna Reed                 11-8.5     5
  2 Khali Brewer                 Khali Brewer                  9-3.5     3

                       15-18 Boys Long Jump Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Alex Yip                     Alex Yip                     18-2.5     5
  2 Samuel Seldor                Samuel Seldor                  16-1     3
  3 Tom Mandeso                  Tom Mandeso                    14-5     2
  4 James Hocking                James Hocking                  13-3     1

                       15-18 Girls Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Savanah Gillard              Savanah Gillard              14-0.5     5
  2 Tamara Gillard               Tamara Gillard               13-7.5     3

                        Open Men Long Jump Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Will Alston                  Will Alston                   16-10     5

                    Masters 50-59 Men Long Jump Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Denis Etzel                  Denis Etzel                  12-1.5     5

                         9U Boys Long Jump Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Donovan Steverson            Donovan Steverson               4-3     5
  2 Frankie Brusco               Frankie Brusco                  4-1     3

                      12-14 Boys Discus Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Brandon Davis                Brandon Davis                  80-1     5

                     12-14 Girls Discus Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Quianna Joyner               Quianna Joyner                 55-2     5

                      15-18 Boys Discus Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Andre Davis                  Andre Davis                   155-6     5
  2 Tom Mandeso                  Tom Mandeso                    87-7     3

                     15-18 Girls Discus Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Karissa Trotter              Karissa Trotter               90-10     5
  2 Laura Catanzaro              LauraCatanzaro                 87-7     3
  3 Rachel Norcross              Rachel Norcross                59-4     2

                       Open Men Discus Throw Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Willie Black IV              Willie Black IV                53-4     5

                  Masters 40-49 Men Discus Throw Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Peter Hennigan               Peter Hennigan                138-8     5

                      10-11 Boys Discus Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Mark Safurik                 Mark Safurik                  104-6     5

                         9U Girls Shot Put Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Kase Torchia                 Kase Torchia                    9-1     5

                       10-11 Girls Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Arianna Joyner               Arianna Joyner                 17-3     5

                        12-14 Boys Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Brandon Davis                Brandon Davis                29-9.5     5

                       12-14 Girls Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Helene Rowland               Helene Rowland                 34-5     5
  2 Jada Taylor                  Jada Taylor                    31-5     3
  3 Quianna Joyner               Quianna Joyner                 27-0     2

                        15-18 Boys Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Andre Davis                  Andre Davis                    47-3     5
  2 Mark Safurik                 Mark Safurik                   42-9     3
  3 Ryan Critti                  Ryan Critti                    39-4     2

                       15-18 Girls Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Laura Catanzaro              LauraCatanzaro               29-6.5     5
  2 Karissa Trotter              Karissa Trotter                26-6     3
  3 Rachel Norcross              Rachel Norcross                18-7     2

                         Open Men Shot Put Finals                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Josh Russell                 Josh Russell                   52-8     5

                        Open Women Shot Put Finals                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Alicia Price                 Alicia Price                 42-2.5     5

                    Masters 40-49 Men Shot Put Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Peter Hennigan               Peter Hennigan               36-6.5     5

                      9U Girls Javelin Throw Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Kase Torchia                 Kase Torchia                   24-0     5

                     12-14 Boys Javelin Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Brandon Davis                Brandon Davis                  58-2     5

                     15-18 Boys Javelin Throw Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Andre Davis                  Andre Davis                   164-7     5
  2 Mike Sefach                  Mike Sefach                   151-3     3
  3 Dan Pepitone                 Dan Pepitone                  141-9     2
  4 Mark Safurik                 Mark Safurik                   74-6     1
  5 Dan Tully                    Dan Tully                      68-4      

                     15-18 Girls Javelin Throw Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Elaina Mezzasalma            Elaina Messasalma             129-7     5
  2 Chelsea Hoffnagle            Chelsea Hoffnagle              80-6     3
  3 Laura Catanzaro              LauraCatanzaro                 76-7     2

                      Open Men Javelin Throw Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Willie Black IV              Willie Black IV                94-4     5

                   Masters 70U Men Javelin Throw Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Sid Kiwitt                   Sid Kiwitt                     50-1     5

       Open Men 800 Meter Sprint Medley Relay Finals        
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 MRHS                                       1:42.14   
  2 The Ayannas                                1:43.27     
  3 Holmdel Tru Velocity                       1:44.50     
  4 War Dogs                                   1:47.45     
  5 The Family TC                              1:48.49     
  6 Shore AC                                   2:00.42     
  7 Asbury Park                                2:43.20     

    Women Open Men 800 Meter Sprint Medley Relay Finals     
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Our Team                                   2:14.20   
  2 Staten Island Family                       2:20.11     
  3 Asbury Park                                2:39.23